MTBO

 

Vážení kamarádi, čas od času mi vybude čas a zajel bych si nějaký závod, ale zrovna v ten čas nikdo žádný závod nepořádá. Inspirován SHOCart ligou mne napadlo zorganizovat závod, který by si každý odstartoval, kdy chce a kterým bych zejména mimopražským ukázal, jak krásné terény po Praze jsou. Pražákům to není třeba ukazovat, ti to znají ze čtvrteční pražské ligy. Rozhodně zkontrolujte vzorek terénních pneumatik, na galuskáči je trať nesjízdná. Myšlenka závodu mne posléze opustila, když jsem se dozvěděl, jaká všechny povolení jsou potřeba. Takže neorganizuji žádný závod, jenom jsem požádal Shocard o poskytnutí mapových materiálů a do této mapy jsem namaloval několik koleček. U těch koleček jsou napsána čísla, jejichž první číslo násobené 10 znamená počet bodů a údaj, který musíte zjistit, aby se ověřilo, že jste na daném místě byli. Těm kdo se sami na vlastní zodpovědnost mezi těmito body projedou, spočítám získané body a zapíši čas. Výsledky zapíši a na konci sezóny potom drobně odměním Ty, kteří toho v daném časovém limitu stihli objet nejvíce.

 

Pravidla:

Pošlete přihlášku a v rozumném čase před tím než budete chtít vystartovat, oznámíte přibližnou hodinu a čas buď na nebo na tel. 246 003 300. Start je možný mezi 8:00 a 16:00.

Start je na recepci hotelu Rambousek www.rambousek.eu Cíl je tamtéž s tím, že čas v cíli je moment zazvonění na zvonek recepce.

Na recepci dostanete mapu podle počtu závodníků a jeden výkaz na posádku a popis kontrol. V případě problémů na trati volejte dle potřeby

150 – hasiči

155 – záchranka

158 – policie ČR

Kontroly zaznamenáváte buď do výkazu, nebo si můžete potřebné údaje fotit (ne všechny lze vyfotit). Na čipy, či lampiónky pochopitelně zapomeňte. V cíli potom přepíšete mimo startovní čas údaje z fotek do výkazu.

 

Zákazy během jízdy:

Je zakázáno křižovat železniční trať mimo místa k tomu na mapě určená. Poškození lokomotivy je potom důvodem k diskvalifikaci.

Je zakázáno jezdit po silnicích označených žlutou a oranžovou barvou. Toto se dá těžko kontrolovat, prosím přistupte na toto pravidlo. Dobrovolně hrajete nějakou hru, tak dobrovolně dodržujte tato pravidla. Toto neplatí pro křížení těchto silnic a jízdu po těchto silnicích. Za křížení se považuje i najetí na tuto silnici, pokud proti cestě, kterou jste přijeli, není vyústění jiné cesty a hned první možností z této silnice v daném směru sjedete.

Oproti jiným závodům je povoleno použít veřejné hromadné dopravy, takže pokud budete vysíleni, klidně popojeďte metrem či tramvají.

 

Vybavení

Na trati budete potřebovat baterku, postačuje blikačka, abyste se zorientovali v tunelech. Dále potom fix pro zápis kontrol do výkazu. To je možno řešit i nafocením kontrol a vepsání do výkazu mimo časový limit.

Pořadatel Vás může vybavit záznamovým zařízaním zapisujícím Váš pohyb.

 

Další informace:

Trať vede, tedy si alespoň myslím, že tudy pojedete, i po cyklistických stezkách. Zejména o víkendech s pěkným počasím bývají tyto stezky plné, takže z hlediska výsledného času vezměte v úvahu i tento faktor.

Kontroly musí vydržet na trati po celý rok. Proto využívám toho co je k dispozici.

V mapě jsou fialově vyznačeny části cyklistických stezek pro jejich zdůraznění v místech, kde by to nemusel být z mapy zřejmé.

 

Vzory kontrol:
- Počet schodů
- Poslední číslo sloupu osvětlení
- Číslo elektrického stožáru
- Razítko vstupního turniketu stanice metra

- První písmeno místního názvu. Počítá se první písmeno bez předložek. Např. Pod Santoškou je správné písmeno „S“

- Počet čehosi na daném místě

- Poslední číslo letopočtu

Pokud orientační bod bude chybět, klasicky fotka na místě, nebo nahlaste v cíli. Kontrolní otázky lze občas nalézt i na Internetu. V některých případech se údaj na Internetu liší od reálu. V takovém případě vám nejenomže nebudou body započteny, ale stejný počet bodů vám bude i odečten.

Pokud dorazíte do Prahy na jednání bez kola, tak lze domluvit zapůjčení kola s mapníkem oproti finanční odměně 300,- Kč. Pokud bude při příjezdu volný pokoj v hotelu, umožníme i vysprchování, ale toto nelze pochopitelně předem garantovat.